Narożniki ze skóry naturalnej, czy eko? Które wybrać?

0
1376

Meble skórzane to elegancja sama w sobie. Jak żadne inne nadają wnętrzom wyjątkowy charakter oraz są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. W ostatnim czasie szczególną popularnością na rynku cieszą się narożniki ze skóry, zarówno w jej naturalnej, jak i syntetycznej postaci. Na jaką z nich się zdecydować? Jakie są różnice pomiędzy nimi? Dowiesz się tego, a także innych pożytecznych rzeczy z niniejszego artykułu.

Dlaczego właśnie narożniki ze skóry?

Główny mebel do salonu, jaki zwykle stanowi sofa lub narożnik, musi spełniać szereg funkcji. Podstawową z nich jest zapewnienie wygodnego i przestronnego miejsca do codziennego odpoczynku z rodziną, a także przyjmowania gości. Z tymi drugimi wiąże się również funkcja reprezentacyjna naszego salonowego mebla. Powinien być on nie tylko praktyczny, ale też wpisywać się w styl całego wnętrza, lub nawet stanowić jego dominantę. Do jednego i drugiego doskonale nadają się różnego rodzaju narożniki skórzane, jak np. te z oferty Outletu Meblowego: www.outletmeblowy.pl/kler. Narożnik gwarantuje nie tylko sporo przestrzeni, ale też wygląda naprawdę imponująco w swojej skórzanej postaci.

Czym różni się skóra naturalna od ekologicznej?

Każda z nich ma swoje zalety oraz wady. Zacznijmy od tej naturalnej. W przypadku narożników ze skóry, jest ona najczęściej pochodzenia bydlęcego, co czyni ją niezwykle elastyczną i miłą w dotyku. Tego rodzaju materiał nie zużywa się, ale starzeje w miarę użytkowania. Wyjątkowa jest również jego faktura – wszystkie egzemplarze skórzanych mebli mają swoje własne cechy szczególne, świadczące o ich autentyczności, a mianowicie blizny, czy też znamiona zwierząt jakie je nosiły. Dla wielu osób ten indywidualny charakter ma szczególne znaczenie. Zaletę skóry stanowi także to, że nie uczula – ważny fakt przy dzieciach alergikach. Wadą skóry naturalnej może okazać się natomiast jej stosunkowo wysoka cena.

Tańszy wariant w tym wypadku to ekologiczny materiał imitujący autentyczną skórę. Na pierwszy rzut oka jego wygląd nie dużo różni się od autentyku. Jest on jednak zdecydowanie gorszej jakości, niż naturalna skóra, która może posłużyć nam nawet przez kilkanaście lat, tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku narożnika Kler. Warto sięgnąć po nią jeśli obawiamy się tego, że nasze meble mogą łatwo ulec zabrudzeniu i nie opłaca nam się w nie aż tak inwestować.

Jak pielęgnować?

Niestety, narożniki ze skóry autentycznej mogą bardzo prosto ulec uszkodzeniu. Wystarczy zbyt duża suchość powietrza w pomieszczeniu, gdzie się znajdują. Aby zapobiec wysuszaniu się skóry, należy je często nawilżać. Najlepsza do tego celu będzie ściereczka i odrobina stearynowego kremu. O czym jeszcze warto pamiętać? Mebli skórzanych nie myjemy, ale je odkurzamy, od czasu do czasu nakładając również specjalistyczny impregnat, który zapewni im dobry wygląd na długi czas. Co natomiast ze skórami syntetycznymi? Tutaj również ważne jest nawilżenie. W przeciwieństwie jednak do naturalnych skór, możemy je delikatnie czyścić wodą z mydłem.

Pielęgnacja obu rodzajów nie należy do najtrudniejszych zadań, a trzymanie się kilku prostych zasad pozwoli nam zachować dobry wygląd mebli przez długie lata. Dzięki nim nie zatracą one swojego niezwykłego charakteru, a to jest przecież najważniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ