Lęk przed leczeniem kanałowym zęba

0
1219
Lęk przed leczeniem kanałowym zęba

Wizyta u dentysty dla większości ludzi kojarzy się z wielkim bólem i stresem, jakiego doświadczają.
I tak rzeczywiście było,ale wiele lat temu, kiedy medycyna nie dysponowała jeszcze takimi środkami i materiałami, jak w obecnych czasach.
Starsi ludzie wciąż posiadają jeszcze żywy obraz dawniejszych gabinetów stomatologicznych, w których podstawowym narzędziem pracy był fotel i głośno pracujące wiertło, które leczyło zęby pacjenta.
Brak znieczuleń powodował ból u pacjenta, który taką wizytę traktował jak prawdziwą torturę.
Obecnie niemalże wszystkie gabinety dentystyczne wyposażone są w nowoczesne sprzęty i fotele, które gwarantują swoim pacjentom bezbolesne i niestresujące leczenie zębów.
Dzieci od wczesnych lat bywają już w gabinetach stomatologicznych, gdzie zapoznają się z ich wyglądem i pracą stomatologa. W ten sposób oswajają się z widokiem fotela i wszelkich narzędzi potrzebnych do leczenia zębów. Kiedy u malucha pojawi się problem chorego ząbka, dziecko nie odczuwa tak silnego stresu i zdenerwowania, bo jest już zaznajomione z pracą stomatologa.
Większość ludzi stara się dbać o zęby i regularnie odwiedza gabinet dentystyczny. Jednak zdarzają się pacjenci odczuwający tak silny lęk i stres przed leczeniem zębów, że je zaniedbują i przestają chodzić na wizyty do stomatologa. W efekcie ich zęby bardzo się psują i wymagają leczenia kanałowego, które bardzo często napawa ich lekiem.
Zadają sobie oni pytanie, czy leczenie kanałowe boli i jak oni przetrwają trudy takiego leczenia.
W rzeczywistości plotki o bolesnym leczeniu kanałowym są mocni przesadne. Ten typ leczenia wymaga zatrucia zęba usunięcia z niego nerwu. Ząb jest zatruwany stopniowo podczas kilu wizyt, a nerw zostaje usunięty, kiedy pacjent już niczego nie czuje.W ten sposób takie leczenie jest praktycznie bezbolesne i nie powinno niepotrzebnie niepokoić pacjenta.
Wielu pacjentów dopytuje, czy leczenie kanałowe boli i jak długie będzie trwało. Stomatolodzy zapewniają, że tego typu leczenie jest praktycznie bezbolesne, jednak wymaga kilku wizyt, bo leczenie kanałowe odbywa się w kilku etapach.

http://www.ostw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProblem z urlopem
Następny artykułCzy warto kupić IPhone?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ