Kwiaty rabatowe wieloletnie – piękno na wiele lat

0
1949
Kwiaty rabatowe wieloletnie

O kwiatach wieloletnich można mówić bez końca i chyba właśnie tak zamierzamy robić. Mają one wiele zastosowań, rozwiązań i są jednymi z najczęściej wybieranych kwiatów na rynku ogrodniczym. Kwiaty wieloletnie to wieloletnie byliny zielne, które zimują w gruncie. Nie znaczy to jednak, że są odporne na surowe warunki atmosferyczne. Wręcz przeciwnie, przy bardziej mroźnej zimie po prostu umarzną. To, co jest bardzo ważne w wypadku kwiatów wieloletnich to fakt, że posiadają one długi okres kwitnienia, który osiąga bardzo często wiele miesięcy, czyli przewagę w roku kalendarzowym. Możemy więc cieszyć się pięknym widokiem kwiatów przez długi czas. Kwiaty wieloletnie z racji swojej małej odporności na mrozy, trzeba zasadzać co roku, ale nie stanowi to większego problemu w obliczu zbyt małej ilości pracy jakiej trzeba wykonać w wypadku ich pielęgnacji.

Kwiaty rabatowe wieloletnie – idealne na rabatę

Rabaty kwiatowe to ogrodowe kompozycje wykonane z kwiatów. Rabaty kwiatowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego ogrodu. Sprawdzą się świetnie dosłownie w każdym jego rodzaju. Dlatego też najlepszym rodzajem kwiatów, jakie można wykorzystać do jej zorganizowania będą kwiaty rabatowe wieloletnie. Przy organizacji rabaty ważne jest, żeby   w wypadku wykorzystania kwiatów wieloletnich wziąć pod uwagę wielkość rabaty. Ten rodzaj kwiatów potrzebuje specjalnej, większej przestrzeni. Wynika to z tego, iż posiada on długi okres kwitnienia, a co za tym idzie, kwiatostany bardziej się rozrastają i zajmują po prostu więcej przestrzeni. Dlatego też, zajmując się aranżacją ogrodu, warto wyszczególnić specjalne miejsca na rabaty kwiatowe, jeżeli zamierzamy wykorzystać do ich tworzenia kwiaty wieloletnie. Sprawdzą się one świetnie, ze względu właśnie na długi okres kwitnienia, ponieważ będziemy mogli podziwiać je przez wiele miesięcy – często nawet przez większość czasu w roku.

Kwiaty wieloletnie długo będą piękne

Jakie kwiaty rabatowe wieloletnie powinniśmy wybrać?

Podsuwamy wam naszego jednego faworyta, który idealnie nada się do aranżacji rabat kwiatowych i oczywiście, jest kwiatem wieloletnim. Jest to gailardia oścista. Nie należy ona do roślin wymagających w pielęgnacji i uprawie. Potrzebuje umiarkowanej i wilgotnej gleby, a także miejsca o odpowiednim nasłonecznieniu. Dlatego też sprawdzi się w wypadku każdego rodzaju ogrodu. Jest to długo kwitnąca bylina o uroczych tarczowych kwiatach z dwubarwnymi płatkami. Osiąga wysokość od 35 do 40 centymetrów, w zależności od odmiany czy gatunku rośliny. Wydaje się być zatem odpowiednim zakupem dla tych z was, którzy cenią sobie umiarkowanie w czasie pielęgnacji, a także zależy im na dekoracyjnym wyglądzie ogrodu. Dodatkowo lubią gdy ich ogród jest piękny i kwitnący przez długi czas a rośliny nie wymagają bardzo specyficznej gleby czy warunków do wzrostu. Ta odmiana doskonale nada się również w wypadku aranżacji rabat kwiatowych, ponieważ jej wielkości i kształt pozwala na tworzenie przeróżnych zastosowań i rozwiązań w zakresie dekoracyjnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ