Kurtka do biegania – jaka sprawdzi się najlepiej?

0
438
Kurtka do biegania

Ubranie do bieganie ma dawać optymalny komfort podczas wytężonej aktywności fizycznej, ale też chronić ciało biegacza. Okazuje się, że podstawą sportowych elementów garderoby jest kurtka. Trudno jednak wybrać tę idealną, która sprawdzi się dobrze w każdych warunkach, uwzględniając czynniki pogodowe albo te terenowe. Na co zwracać uwagę przy wyborze kurtki do biegania? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kurtka przeciwwiatrowa

Kurtka, która ma chronić przed wiatrem, przyda się szczególnie jesienią oraz zimą i w trudnych warunkach, na przykład podczas biegania po szlakach górskich. Wiatrówka musi być lekka i cienka, nie może za to krępować ruchów biegacza. Co ciekawe, tego rodzaju kurtka do biegania bardzo często wykazuje jednocześnie właściwości nieprzemakalne. Dzięki temu będzie chronić również przed deszczem.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na jej właściwości w zakresie oddychalności i przepuszczalności powietrza. Chociaż musi ona chronić ciało przed przenikaniem zimnego wiatru, to jednocześnie nie może zatrzymywać potu, jaki wytwarza się podczas aktywności fizycznej. Świetnie sprawdzi się kurtka termoaktywna z membraną.

Co istotne, tego rodzaju kurtka powinna być funkcjonalna, łatwo się składać i zajmować niewiele miejsca w całym ekwipunku. Biegacz zakłada ją tylko w razie potrzeby, ale warto, by zawsze miał ją przy sobie. Jednocześnie tego rodzaju bagaż nie może wpływać negatywnie na komfort prowadzonej aktywności.

Kurtka zimowa do biegania

Kurtka do biegania nie jest niezbędnym elementem stroju biegacza zawsze. Sportowiec zakłada ją jedynie w przypadku trudniejszych warunków pogodowych albo w przypadku silnego wiatru. Bieganie wiosną albo latem, kiedy na dworze panują wysokie temperatury, ta nie jest oczywiście wymagana.

Kurtka, która sprawdzi się podczas biegania, jest za to zawsze przydatna zimą. Warto wybierać te na cienkiej podszewce, która ma dodatkową osłonę na plecach. To właśnie ta część ciała osoby biegającej ma być chroniona najlepiej.

Jeśli biegacz nie chce inwestować w typową kurtkę zimową do biegania, rozwiązaniem może być zakładanie kurtki nieprzemakalnej czy tzw. wiatrówki z dodatkową odzieżą, typu bluza termoaktywna. Ubieranie się na tzw. cebulę nie jest jednak zbyt dobre, ponieważ kolejne warstwy ubrań mogą zbytnio krępować ruchy. Jeśli bieganie traktowane jest poważnie, a sport ten uprawia się przez cały rok, warto zainwestować w odpowiednie ubranie. Dobra kurtka na zimę zabezpiecza ciało nie tylko przed ujemnymi temperaturami, ale również przed wiatrem, deszczem czy opadami śniegu.

Co istotne, bez względu na wybór rodzaju kurtki do biegania, oprócz jej właściwości technicznych, uwagę powinna zwrócić funkcjonalność kurtki. Świetnie sprawdzają się te, które posiadają dużo kieszonek, mają dwustronny suwak czy ściągacz przy rękawach i w pasie. Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja regulowania wielkości kurtki, dzięki czemu udaje się ją dopasować do sylwetki. Każda kurtka do biegania powinna posiadać kaptur, nieco wyższy kołnierz i być wykonana z najlepszej jakości materiału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ