Kremy głęboko natłuszczające- idealne dla naszej skóry

0
1609

Jeżeli skóra często szczypie bądź kłuje oraz pojawiają się na niej liczne zaczerwienienia to najprawdopodobniej jest ona nadwrażliwa. Taka osoba powinna się dowiedzieć jakich składników musi szukać w kosmetykach, żeby to właśnie one przyniosły oczekiwaną ulgę. Jednak po czym tak naprawdę poznać, iż nasza skóra potrzebuje pomocy? Do niektórych objaw zalicza się:

  • nasza skóra bardzo często szczypie, jak i również pali bądź jest zaczerwieniona oraz ściągnięta, poza tym pojawiają się krosty czy guzki,
  • posiadasz bardzo suchą skórę,
  • wykazujesz skłonności do popularnego rumienienia się.

Powyżej wymienione objawy mówią nam, że nasza skóra jest bardzo wrażliwa. Dzieje się to zdecydowanie bardziej niż w przypadku normalnej. Poza tym reaguje na wszelkie zewnętrzne czynniki, które są nadwyraz drażniące. W większości przypadków wskazane podrażnienia oraz dyskomfort są zatem spowodowane swoistym występowaniem wszelkich chorób skóry, do których można między innymi zaliczyć: atopowe zapalenie skóry i egzemę. Nie należy również zapominać o trądziku różowatym bądź kontaktowym zapaleniu skóry. Jest tutaj również mowa o wielu reakcjach alergicznych. Ukazuje się, że jednocześnie zdarza się, iż nadwrażliwość skóry w większości przypadków  spowodowana jej dużym wysuszeniem. Skutkuje to niezdolną do odpowiedniej ochrony zakończeń nerwowych. Również nadmierną ekspozycją między innymi na słońce i wiatr oraz zbyt niską bądź niekiedy zbyt wysoką temperaturę.

 

 

krem natłuszczającySepicalm S

Przyszedł czas na omówienie Sepicalm S. Jest to substancja, która zrodziła się z połączenia następujących składników:

  • sodowych aminokwasów kokoilu i sarkozyny,
  • asparaginianu potasu oraz aparaginianu magnezu.

W związku z czym jeżeli znajdziemy je na wybranej etykiecie kremu do rodzaju skóry atopowej to powinniśmy zakupić go bez wahania, bowiem właśnie takie połączenie tych składników przynosi ogromną ulgę wrażliwej bądź już podrażnionej skórze. Faktem jest, że Sepicalm S niezwykle efektywnie walczy z wieloma czynnikami wywołującymi wszelkie podrażnienia. Wskazuje się, że również ta substancja zmniejsza również stan zapalny. Jest tu mowa o  oddziaływaniu na interleukiny. Są to kluczowe związki, które są w szczególności odpowiedzialne za tworzenie oraz przebieg stanu zapalnego. Jednak na tym się nie kończy. Bowiem następną dobroczynną dla przedstawianej wrażliwej skóry substancją, która dodawana jest do kremów stał się stimu-tex. Jest to wosk, który został wyodrębniony z tak zwanych wysłodzin jęczmiennych. Poza tym jest on niezwykle bogaty w wybrane witaminy i fitosterole, jak i również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz ich estry. Na wielu etykietach ukrywa się pod określeniem: Spent Grain Wax, czyli wosk zbożowy. W niektórych sytuacjach towarzyszyć mu mogą również tłuszcz masłosza (shea butter), jak i również olej organowy.

 

Stimu-tex

 

Faktem staje się, że Stimu-tex zastosowany w odpowiednich kosmetykach przeznaczonych do cery atopowej zdecydowanie bardziej łagodzi wszelkie symptomy suchej, a zarazem podrażnionej oraz swędzącej skóry. Posiada właściwości przeciwhistaminowe. Skutkuje to tym,  że blokuje prawidłowe wydzielanie histaminy, a więc wydzielanie odpowiednich substancji, które są odpowiedzialne za wszelkie reakcje alergiczne – czyli świąd oraz zaczerwienienia). Nie należy zapominać o natłuszczających ceramidach. Jest to przede wszystkich zbawienne dla wrażliwej skóry, bowiem wiele dobrego przynoszą kremy bardzo głęboko natłuszczające, a przede wszystkim zawierają substancję określaną jako tak zwany SK-influx. Co to jest? Jest to pewien kompleks ceramidów, czyli wolnych kwasów tłuszczowych, jak i również cholesterolu oraz fitosfingozyny. Zatem tego typu kosmetyki stają się dla nas idealnym rozwiązaniem. Podsumowując zawarte mieszaniny ceramidów odbudowują jednak naturalną barierę ochronną naszej skóry oraz poprawiają jej odpowiednie nawilżenie, co zdecydowanie zmniejsza wrażliwość na występujące czynniki drażniące. Poza tym bardzo cenną właściwością takich to ceramidów staje się zdolność wnikania w poszczególne struktury międzykomórkowe oraz ich uszczelniania.

 

Bogactwo kremów natłuszczających

 

Podstawowym zadaniem tego rodzaju kremów jest możliwie największe nawilżenie naszej skóry. Podkreśla się, że tego rodzaju zadanie realizowane jest na bardzo zróżnicowanych poziomach oraz za pomocą prawidłowych mechanizmów. Nie należy zapominać, że to właśnie kremy intensywnie nawilżające stwarzają barierę chroniącą przed wszelkimi podrażnieniami, jak i również alergiami bądź zupełnie innymi schorzeniami, które to wynikają z braku odpowiedniej ochrony wierzchniej warstwy naszej skóry. Warto więc zaopatrzyć się w tego rodzaju krem. Można zakupić go w aptece lub po prostu przez internet albo w zykłym sklepie z kosmetykami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ