Jakie objawy menopauzy może złagodzić homeopatia?

0
3922
Jakie objawy menopauzy może złagodzić homeopatia?

Homeopatia na menopauzę – chociaż to mało popularna metoda łagodzenia objawów związanych z okresem przekwitania, ma swoje grono zwolenników. Sprawdź, kiedy może być pomocna.

Co to jest homeopatia?

Menopauza i klimakterium to przykłady sytuacji, gdy może pomóc stosowanie homeopatii. Ta metoda polega na przyjmowaniu bardzo rozcieńczonych substancji. Ta sama substancja, która w wysokim stężeniu wywołałaby określone objawy, w niskim stężeniu te same objawy niweluje. Opiera się więc na aksjomacie ipse dixi, czyli „prawie podobieństw”. Leki produkowane są z surowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz mineralnego.

Dlaczego homeopatia na menopauzę może pomóc w łagodzeniu dolegliwości?

Menopauza to ostatnia miesiączka u kobiety, natomiast klimakterium to okres poprzedzający menopauzę oraz występujący nawet do kilku lat później. W tym czasie w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które negatywnie odbijają się na jej samopoczuciu. Niektóre z nich można złagodzić za pomocą substancji roślinnych. Szczególnie pomocna jest homeopatia. Menopauza to trudny czas w życiu każdej kobiety.

Jakie są objawy klimakterium?

Już długo przed wystąpieniem ostatniej miesiączki cykl może być zaburzony, nieregularny. Oprócz tego charakterystyczne są:

  • uderzenia gorąca
  • drażliwość, wybuchowość
  • łatwe męczenie się, słabsza kondycja
  • intensywne pocenie się
  • spowolniona przemiana materii, przybieranie na wadze
  • bezsenność, zmęczenie w ciągu dnia
  • huśtawki nastrojów, skłonność do stanów depresyjnych

Homeopatia – menopauza pod kontrolą

Istnieje kilka metod radzenia sobie z objawami pojawiającymi się w okresie menopauzy. Homeopatia należy do terapii niekonwencjonalnych. Ważne, aby rozsądnie ją zaplanować i sięgnąć po leki wycelowane w łagodzenie konkretnych objawów. W ich doborze powinien pomóc homeopata. Chociaż metoda ta ma opinię bezpiecznej, da lepsze efekty, jeżeli będzie przeprowadzona pod okiem specjalisty.

Lachesis mutus – ratunek na klimakterium?

Jad groźnicy niemej, czyli Lachesis mutus, to jeden z najczęściej zalecanych surowców homeopatycznych, dedykowanych kobietom w okresie klimakterium. Może pomóc w przypadku bardzo typowych objawów, w tym uderzeń gorąca i potów, a dzięki działaniu na układ nerwowy pomaga uporać się ze skłonnością do popadania w irytację i wahaniami nastrojów (od nadmiernego pobudzenia do głębokiego skutku). Ciekawostką jest, że substancję zaleca się też osobom nadużywającym alkoholu.

Inne surowce, zalecane kobietom w okresie okołomenopauzalnym

Istnieje wiele innych substancji, które ma do zaoferowania homeopatia. Menopauza i objawy związane z klimakterium mogą przebiegać łagodniej dzięki: Sepia officinalis, Actaea racemosa, Pulsatilla, Natrium muriaticum. Pamiętaj, że poszczególne substancje mogą działać lepiej lub gorzej na daną osobę, w zależności od tego do jakich dolegliwości ma predyspozycje. Czy naturalne leczenie menopauzy środkami homeopatycznymi naprawdę działa? W tym trudnym dla kobiety czasie warto wypróbować wszelkie dostępne środki, które mogą pomóc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ