Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas aplikacji podkładu?

0
1137
czego nie należy robić podczas aplikacji podkładu?

Podkład do twarzy to jeden z głównym kosmetyków do makijażu, który jest stosowany praktycznie codziennie przez większość kobiet. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy efekt nieskazitelnej cery. Niektóre dziewczyny rezygnuję jednak z jego aplikacji, ponieważ nie wiedzą jaki rodzaj wybrać i jak go poprawnie stosować. Wydaje im się, że jest to bardzo skomplikowana czynność. Które błędy są najczęściej popełniane?

Czemu podkład nie prezentuje się na naszej twarzy tak jak powinien?

Zły odcień

Obecnie w sklepach zarówno wybór rodzajów podkład, jak i jego odcieni jest bardzo szeroki. Mimo to większość kobiet wybiera kolor „uniwersalny”, co jest błędem. Każdy z nas ma w końcu inny odcień skóry oraz tonację. Warto skorzystać z testerów i odnaleźć ten idealny odcień. Może zawsze zabrać ze sobą przyjaciółkę, która pomoże nam w tym trudnym przedsięwzięciu.

Zbyt duża ilość podkładu

Zadaniem podkładu jest ujednolicenie kolorytu skóry oraz zakamuflowanie pewnych niedoskonałości. Błędem jest aplikowanie kilku warstw kosmetyku, czy wybór takiego, który ma silne krycie. W takim makijażu niestety, ale zazwyczaj źle wyglądamy. Zamiast twarzy mamy maskę, a skóra nie ma możliwości swobodnie oddychać.

Nieprawidłowo przygotowana skóra

Aby podkład dobrze prezentował się na naszej skórze powinnyśmy zadbać o jej odpowiednie złuszczenie oraz nawilżenie. Jeżeli pozostaną na niej jakiekolwiek zanieczyszczenia lub suche skórki, podkład uwidoczni ten problem. Poza tym będzie się gorzej utrzymywał.

Przeczytaj też: http://wrastajacypaznokiec.pl/jak-objawia-sie-zakrzepica/

Brak primera pod makijaż

Primer to inaczej baza pod podkład. Jest to kosmetyk, który przygotowuje naszą cerę do nałożenia kolejnych kosmetyków, to jeszcze dodatkowo ją wygładza. Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które mają szerokie pory.

Odcień podkładu nie pasuje do koloru szyi

Jest to jeden z powszechnie popełnianych błędów makijażowych. Gdy twarz jest ciemniejsza od reszty ciała wygląda to komicznie. W efekcie wygląda ona jak doklejona do tułowia. Jeżeli nie udało nam się znaleźć idealnie dobranego podkładu do szyi, zawsze można ją lekko omieść bronzerem. Wtedy wszystko się wyrówna.

Brak akcesoriów do makijażu

Podkład możemy zaaplikować na twarz za pomocą różnych narzędzi. Może to być pędzelek, gąbka, a nawet palce. Większość kobiet nie ma o tym bladego pojęcia, dlatego też nie posiada dodatkowych akcesoriów. A od nich zależy to jak będzie się prezentował podkład na twarzy i jak długo się utrzyma.

Źródło: https://www.wpolskejedziemy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ