Ile trzeba zapłacić za pozycjonowanie strony?

0
1265
Ile trzeba zapłacić za pozycjonowanie strony?

Nie lubimy przepłacać. Zawsze szukamy najtańszych dla siebie rozwiązań. Gdy tę samą usługę bądź produkt mogą nam zaproponować dwie różne firmy, zawsze na samym początku sprawdzamy ich cenniki i dokładnie je analizujemy, aby później postawić na tą tańszą dla nas opcję. Nieco inaczej wygląda to jednak w przypadku kierowania jakimś biznesem. Tutaj zależy nam na zyskiwaniu wartościowych rozwiązań, dlatego gdy chcemy skorzystać z czegoś nowego, dowiadujemy się, ile powinniśmy za to zapłacić, aby osiągnąć korzystne dla nas rezultaty. W przypadku pozycjonowania będą one zależne od wyłożonych na nie pieniędzy. Jeżeli więc pozycjonowanie stron cennik wyda nam się aż nadto atrakcyjny i w żadnym stopniu nie przerazi nas zabójczymi cenami, powinniśmy od razu odrzucić oferującą go firmę – najprawdopodobniej stosuje ona nielegalne metody i sztuczki, które pozwalają jej na szybkie osiąganie dobrych wyników, ale nam samym mogą już poważnie zaszkodzić.

Nawet jednak mając taką świadomość, będziemy bardziej skłonni skorzystać z usług taniego pozycjonowania. To ich poszukamy na początku. Wynajdziemy mnóstwo firm, które zaczną obiecywać nam cuda i wianki, twierdząc, że w ciągu zaledwie niecałego roku wypromują naszą stronę, biorąc za to kilkaset złotych na miesiąc. Podobne ceny znajdziemy w cennikach niemalże 90% wszystkich polskich firm oferujących pozycjonowanie stron. Niby to dla nas dobrze, bo nie musimy na tym marketingu przepłacać, ale z drugiej jednak strony te niskie ceny powinny skłonić nas do myślenia. Czy rzeczywiście, jeśli zapłacimy komuś kilkadziesiąt albo nawet kilkaset złotych za miesiąc pracy, naprawdę zajmie się on poważnie naszą stroną? Sami to sobie przemyślmy. Te pięćset złotych to tak naprawdę kilka godzin pracy. Ile można zrobić w tym czasie? Zupełnie nic, no chyba że korzysta się z bootów i różnych oprogramowań, które zastępują pracę człowieka i w pewnym stopniu go odciążają. Nie są to jednak techniki akceptowane przez Google. Strony, które korzystają z taniego pozycjonowania, prędzej czy później totalnie znikają z sieci – a wszystkiemu winne jest to, że chcą osiągnąć jak najwięcej i to za jak najmniej.

Zapamiętajmy więc sobie jedną bardzo ważną zasadę. Jeżeli pozycjonowanie stron cennik jest tak atrakcyjny, że mamy ochotę już po jego przejrzeniu od razu zadzwonić do właścicieli agencji marketingowej i zamówić dla swojej witryny jej usługi, powinniśmy wstać na chwilę sprzed komputera, dać sobie ochłonąć i przemyśleć, czy to się nam rzeczywiście opłaci. Czy naprawdę chcemy, aby nasza strona reklamowała się z pomocą technik, które przez Google nie są uznawane za legalne? Czy chcemy aż tak bardzo ryzykować, byleby tylko jak najszybciej się wypromować i zakończyć swój biznes jeszcze szybciej? Dobra jakość musi swoje kosztować i w przypadku pozycjonowania ta zasada znajduje swoje odzwierciedlenie. Pełne zaufanie możemy mieć tylko do tych firm i agencji marketingowych, które żądają od tysiąca złotych w górę za jeden miesiąc pozycjonowania naszej strony.

http://www.wypozycjonujsklep.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż
Następny artykułJazda na rolkach a odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ