Dlaczego warto dbać o dobre nawodnienie?

0
1651
Dlaczego warto dbać o dobre nawodnienie?

Spożywanie płynów jest dla każdego człowieka koniecznością. Badania wskazują, że ciało człowieka w 60-70% składa się głównie z wody. Dlatego bardzo ważne jest jego odpowiednie nawadnianie poprzez przyjmowanie dużej ilości płynów. Począwszy od wody mineralnej, aż po świeżo wyciskane soki. Chcesz poznać zalety, jakie wynikają z odpowiedniego nawadniania organizmu, a także konsekwencje spowodowane spożywaniem za małej ilości płynów? Przeczytaj do końca niniejszy artykuł, a na pewno się tego dowiesz!

Istnieje pewne powiedzenie, które zdążyło mocno zakorzenić się w naszej kulturze, a brzmi ono “woda zdrowia Ci doda”. Ciężko się z nim nie zgodzić, ponieważ każdy, kto pozna korzyści, jakie wynikają ze spożywanie odpowiednich ilości płynów, szybko może zorientować się, jak korzystnie wpływają one na zdrowie każdego człowieka. Jakie to korzyści?

Dlaczego powinno się dużo pić?

Zalet wynikających z picia napojów jest mnóstwo. Weźmy pod lupę na przykład sok z butelki lub kartonu. Jest on źródłem wielu cennych witamin, minerałów, a także błonnika, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, obniżając ryzyko wystąpienia różnych chorób przewlekłych. Z kolei woda mineralna jest źródłem wielu ważnych dla prawidłowego funkcjonowaniu organizmu pierwiastków, takich jak:

  • potas, 
  • sód, 
  • wapń,
  • magnez. 

Ponadto nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Człowiek powinien wypijać około 2 litrów wody dziennie (wliczając w to płyny, które pobierane są z przyjmowanych przez nas posiłków), a w czasie wykonywania intensywnych aktywności fizycznych szacuje się, że liczba ta powinna wynosić około 4 do 5 litrów. 

 

Jakie są konsekwencje picia za małej ilości napojów?

Jeśli człowiek regularnie spożywa za małą ilość płynów w ciągu doby, musi liczyć się z występowaniem przykrych dolegliwości, które ostatecznie mogą doprowadzić do powstania bardzo poważnych chorób. Sygnałami ostrzegawczymi, związanymi z dostarczaniem za małej ilości wody do organizmu mogą być: suchość w ustach, uczucie zmęczenia, a nawet kłopoty trawienne. Nie warto lekceważyć takich symptomów, dlatego warto wypracować u siebie nawyk picia dużych ilości płynów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ