Dieta 1000 kalorii – jak ułożyć jadłospis?

0
2036

Dieta tysiąca kalorii jest drastyczna oraz powinna być stosowana jedynie przez tydzień. Dieta taka staje się dobrym sposobem na szybką utratę kilogramów bądź na przygotowanie organizmu do dłuższego odchudzania. Jadłospis w diecie tysiąca kalorii stara się zachować dużą ilość wartości odżywczych przy zachowaniu najmniejszej ilości kalorii. Choć niskokaloryczna musi dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych. W związku z czym pełnowartościowe posiłki zapobiegają swoistemu powstawaniu uczucia głodu oraz pozwalają na utrzymanie odpowiedniego poziomu energii. W związku z czym będziemy mogli stopniowo spalić tkankę tłuszczową w naszym organizmie. Dieta powinna być również ułożona w taki sposób, żeby na talerzu mogły się znaleźć: odpowiednia ilość białek i tłuszczów oraz węglowodanów. Dieta tysiąca kalorii działa jedynie poprzez kilka dni. W związku z czym nie powinno się jej stosować dłużej niż siedem dni. Bowiem po opływie siedmiu dni naszemu organizmowi zaczyna brakować wszelkich składników odżywczych, a owy metabolizm zdecydowanie znacząco spowalnia powodując jednocześnie, iż organizm rozpoczyna magazynować tłuszcz, skutkuje to tym, że nie dochodzi do jego spalania. spalać. Ciekawostką staje się, że jeżeli po tygodniu takiej diety tysiąca kalorii nadal dochodzi do chudnięcia to znaczy, iż redukcji ulega jedynie tkanka mięśniowa. Coraz większa ilość ludzi podejmuje decyzję o zdrowym trybie odżywiania. Jednak nie wiedzą jakiej diety powinni się podjąć oraz co dokładnie jeść, żeby czuć się lżejszym oraz zdrowszym. Zaznacza się, że przy okazji należy zrzucić jedynie kilka zbędnych kilogramów. Poza tym dieta tysiąca kalorii skupia się w pobliżu jedzenia, które naprawdę pomoże ci poczuć się lżej oraz lepiej.

 

Zasady diety tysiąca kalorii

Dieta tysiąca kalorii opiera się na doborze produktów oraz takiej kompozycji jadłospisu, żeby cała energia, którą dostarczamy z pożywieniem mogła być w odpowiedni sposób spożytkowana poprzez organizm jeszcze tego samego dnia. Faktem jest, że właśnie za taką dość minimalną ilość kalorii, która staje się niezbędna zdrowemu człowiekowi do odpowiedniego funkcjonowania zalicza się  właśnie tysiąca kalorii. Podkreśla się, iż jeżeli zdecydowaliśmy się na dietę tysiąca kalorii to powinniśmy niezwykle starannie zaplanować cały jadłospis. W związku z czym należy zadbać w szczególności o jego różnorodność, a więc jeżeli umieścisz w nim liczne owoce i warzywa oraz nabiał i chude mięso to bez wątpienia będziesz miał pewność, iż organizmowi w żaden sposób nie zabraknie wszelkich potrzebnych składników. Podkreśla się dodatkowo, że należy starać się spożywać przynajmniej pięć posiłków dziennie. Bowiem dzień należy rozpocząć od pożywnego śniadania. Na przykład może to być niewielka kromka pełnoziarnistego bądź razowego pieczywa z plasterkiem chudej wędliny oraz plasterkiem ogórka bądź twarożek z owocami czy jajecznica. Należy jednak zwrócić uwagę, żeby pierwszy posiłek mógł dostarczyć przynajmniej jednej czwartej dziennej energii, której potrzebujesz w przeciągu dnia (jest tu mowa o około dwustu pięćdziesięciu kaloriach).

 

dieta 1000 kaloriiObiad …

Nie należy zapominać, że większą ilość kalorii należy zaplanować na obiad (jest tutaj mowa o około trzystu pięćdziesięciu kaloriach). W związku z czym jeżeli masz ochotę na pewien rodzaj mięsa to możesz ugotować bądź upiec pierś z kurczaka oraz dodać do niej warzywa, które zostaną przyrządzone jednak na parze. Poza tym warzywa można łączyć również z makaronem bądź ryżem.

 

Kolacja …

Natomiast na kolację bardzo dobrze zjeść dość lekką warzywną sałatkę połączoną z kromką razowego pieczywa bądź niewielką kanapkę. Nie ulega wątpliwości, że ostatni posiłek nie powinien zawierać więcej niż dwieście kalorii.

 

Podsumowanie …

Następnie uzupełnieniem śniadania oraz obiadu powinny stać się dość ubogie energetycznie drugie śniadanie oraz podwieczorek (jest tutaj mowa o stu kaloriach na jeden i drugi). W ich ramach można sięgnąć po owoc, jak i również szklankę gęstego soku marchwiowego połączonego z dodatkiem jabłka bądź maślankę.

 

Pamiętaj !

Szukając w sklepie niskokalorycznych produktów nie powinieneś skusić się etykietką light, bowiem najprawdopodobniej mają mniej kalorii niż oryginalna wersja, ale w żaden sposób nie są one niskokaloryczne. W związku z czym bardzo szerokim łukiem omijaj wszelkie napoje gazowane  oraz zdecydowaną większość soków. Prawdą jest, że to właśnie one zawierają ogromną ilość cukru, a zarazem pustych kalorii, bądź zagęszczaczy czy konserwantów, które jedynie przeszkadzają w diecie.

 

 

Dodatkowo należy mieć na uwadze, że tysiąc kalorii to minimum, które należy codziennie spożyć. W żaden sposób nie schodź niżej takiej granicy, bowiem może okazać się, iż jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z czym kiedy osiągniesz tą upragnioną wagę oraz zakończysz odchudzanie to wtedy masz możliwość zwiększenia liczby spożywanych kalorii. Jednak staraj się, żeby pozostać przy wskazywanych wartościowych posiłkach. Poza tym zdecydowanie lepszym posunięciem będzie wzrost porcji posiłków z grupy niskokalorycznych.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ