Czu kupowanie wczasów last minute naprawdę się opłaca?

0
1253
Czu kupowanie wczasów last minute naprawdę się opłaca?

Bardzo duża ilość Polaków kupuje przynajmniej raz w swoim życiu wakacje last minute, czyli na ostatnią chwilę. Warto sprawdzić, czy tego typu wczasy naprawdę się opłacają i w jaki sposób można zdobyć upragniony wyjazd. Wycieczka last minute to szansa na tanie wakacje, jednak wymaga o turysty spakowania się i wyjazdu praktycznie z dnia na dzień.

Wycieczka last minute – zalety
Wielu z nas szuka ofert wymarzonych wczasów i rezerwuje sobie urlop w dogodnym terminie. Nie znaczy to jednak, że od razu należy wykupić wczasy, nawet jeśli biura podróży kuszą atrakcyjnymi ofertami. Warto wiedzieć, że nie wszystkie wycieczki się sprzedają i z tego powodu biura podróży w końcu decydują się obniżyć ceny. Na najlepsze okazje można liczyć w okresie od tygodnia do nawet jednego dnia przed wyjazdem. Właściwie z dnia na dzień ceny wycieczek potrafią spadać nawet o kilkaset złotych. Dla wielu osób wyjazdy last minute są wyjątkowo emocjonujące – w końcu do ostatniej chwili nie wiadomo, na jaki wyjazd się zdecydować i gdzie ostatecznie się znajdziemy. Pakowanie walizki i szybki, spontaniczny wyjazd to ciekawe doświadczenie, z którego warto korzystać.

Wycieczka last minute – wady
To, co dla jednych jest zaletą wyjazdu, dla innych może być jego wadą. Niestety, nie zawsze wyjazdy last minute są w stanie idealnie pokryć się z naszym urlopem i należy liczyć się z tą możliwością. Tego typu wycieczki raczej dedykowane są dla singli lub osób podróżujących w parze. Ciężko jest bowiem zorganizować taki spontaniczny wyjazd z małym dzieckiem, ponieważ wymaga to znacznie większego planowania. Pamiętajmy, że kupując wycieczkę last minute nie zawsze uda nam się kupić pobyt w wymarzonym hotelu, ponieważ miejsca mogą się już wyprzedać. W ostatniej chwili może się także okazać, że wylot będzie nie z Warszawy, a przykładowo z Gdańska, ponieważ tylko takie oferty pozostały w sprzedaży. Wakacje last minute zmuszają więc do pewnej elastyczności i możliwości zmiany planów nawet w ostatniej chwili. Warto również zastanowić się, co zrobimy jeśli cena wakacji jednak nie spadnie. Będziemy musieli zapłacić więcej niż zamierzaliśmy lub nawet przełożyć urlop na inny termin.

Kiedy lepiej nie szukać okazji?
Last minute to okazje, które pojawiają się w ofertach biur podróży właściwie przez cały rok. Nie zawsze jednak warto kupować wakacje z logiem last minute. W szczególności tego typu ofert unikajmy w najbardziej obleganych terminach, takich jak Wielkanoc, Boże Narodzenie czy Sylwester. Teoretycznie biura podróży zachęcają ofertami na ostatnią chwilę podczas najbardziej obleganych terminów, jednak tak naprawdę raczej się one nie opłacają. Już tydzień później można wyjechać na identyczne wakacje za znacznie niższą cenę. Również w okresie wakacji lat minute jest droższe niż przed sezonem lub tuż po jego zakończeniu i ogółem zakres ofert jest znacznie niższy. Bywa, że wylot i powrót przy takich ofertach nie obejmują jednego lotniska. Także tę okoliczność warto brać pod uwagę przy planowaniu wakacyjnego wyjazdu.

http://www.weuropie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMadera – wakacje.
Następny artykułWypoczynek nad morzem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ