Biuro w domu jednorodzinnym

0
1782

Mało kto dysponuje kapitałem, który podczas zakładania małej firmy pozwala również na zapewnienie jej odrębnych pomieszczeń do początkowej działalności. Niedoświadczeni przedsiębiorcy są często skazani na swoje miejsce zamieszkania, gdzie muszą działać w fazie startowej nowej firmy. Biuro w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu jest pierwszym adresem wielu młodych podmiotów gospodarczych.

Jak urządzić biuro, które zostanie wyodrębnione z powierzchni mieszkalnej? Ważną regułą jest bliskość do wejścia. Kontrahenci nie powinni być zmuszeni do przechodzenia przez prywatne obszary mieszkania, gdy chcą dotrzeć do waszego biura. W domach jednorodzinnych czasami udaje się stworzyć zupełnie odrębne wejście do pomieszczeń firmowych, ale nie zawsze jest to wykonalne. Pamiętajcie, że z biurem musi być połączona ubikacja. Inaczej wasi goście będą bardzo zdegustowani, jeśli będą musieli czasowo opuścić teren firmy, aby załatwić swoje podstawowe potrzeby.

domowe

Naturalnie potrzebujecie specjalnych mebli – nawet nie myślcie o tym, aby do biura powstawiać jakieś niedobrane i momentami kompromitujące przedmioty z prywatnego mieszkania. Choć takie działanie jest praktykowane, wiąże się ono z utratą wizerunku firmy oraz czyni z pomieszczeń niezbyt ergonomiczną przestrzeń. Koniecznie kupcie biurko, które od razu będzie gotowe do przyjęcia zestawu komputerowego. Niech będzie duże, bo na biurku zaangażowanego pracownika zawsze brakuje miejsca. Następnie powinniście skierować się do sklepu z fotelami biurowymi. Nie spieszcie się nadmiernie z tym zakupem. Zastanówcie się, jakie czynności będziecie wykonywać w firmie. Potem przetestujcie fotele biurowe od kilku producentów. Pobawcie się ich ustawieniami i spróbujcie znaleźć optymalną konfigurację. Gdy już obejrzycie i kupicie fotele biurowe, czas na mniej istotne elementy wyposażenia. Należą do nich szafki na dokumenty, stolik na drukarkę lub oświetlenie pomieszczeń.        

Połączenie prywatnego mieszkania z oficjalnym biurem nie jest najfortunniejszym rozwiązaniem, lecz wielu przedsiębiorców z niego korzystało i nie przeszkodziło ono w osiągnięciu sukcesu. Z pewnością wybór takiej lokalizacji nie przeszkodzi wam w rozwoju firmy, jeśli będziecie odpowiedni zmotywowani i pracowici. Biuro w domu jednorodzinnym może być udanym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ