Rozwód – jak się do niego przygotować?

0
1362
Rozwód - jak się do niego przygotować

Niestety z roku na rok liczba rozwodów wzrasta, do najczęstszych przyczyn rozpadu związków zalicza się niezgodność charakterów, zdradę oraz chorobę alkoholową jednego z małżonków. Osoby, które podjęły ostateczną decyzję o rozstaniu z partnerem, muszą wiedzieć, jak przygotować się do rozwodu, szczególnie jak małżonek nie chce rozwieść się w zgodzie.

Dobry adwokat to podstawa

O ile w przypadku rozwodu za porozumieniem stron rola adwokata ogranicza się wyłącznie do sporządzenia odpowiednich dokumentów, to w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie sprawa się komplikuje. W tej sytuacji niezbędny może okazać się radca prawny, który przygotuje nas do rozwodu. Oczywiście nie warto korzystać z pomocy pierwszego lepszego specjalisty, najlepiej wcześniej dokładnie przeanalizować działalność adwokata i sprawdzić jakie ma opinie wśród klientów. Kancelaria Radcowska radcaprawny-trojmiasto.pl jest godna polecenia, mają bardzo dobre opinie, specjalizują się w sprawach rozwodowych oraz w rozliczaniu podatków marynarzy i ich rodzin. Pani Natalia Zielmachowicz to wysoko wyspecjalizowany radca prawny, który ma szeroką wiedzę i potrafi wykorzystać ją w dochodzeniu praw swoich klientów.

Materiał dowodowy

Zanim rozpocznie się proces rozwodowy, należy zebrać odpowiednie dokumenty dowodowe, które potwierdzają rozpad pożycia małżeńskiego. Podczas takiej rozprawy to dowody, a nie argumenty stron są kluczowe. Tak więc Radca Natalia Zielmachowicz ma za zadanie pomóc nam zebrać odpowiednie dowody np. emaile, listy, dokumenty, rachunki, zdjęcia itp. Warto powołać też na świadków osoby, które będą w stanie potwierdzić rozpad związku małżeńskiego.

Potrzebne dokumenty

Na rozprawie rozwodowej będziemy potrzebować również szeregu dokumentów takich jak: akt małżeństwa, akt urodzenia dzieci, jeśli je posiadamy, wysokość dochodów. Dokumenty trzeba będzie złożyć w terminie wyznaczonym przez sąd.

Pamiętajmy, że wybór odpowiedniego radcy prawnego jest kluczowy, szczególnie gdy sprawa rozwodowa jest trudna i jeden ze współmałżonków nastawiony jest roszczeniowo i zależy mu na orzeczeniu o winie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ