Kurs na wózki widłowe

0
369
Kurs na wózki widłowe

Pracownicy magazynów i przedsiębiorstw produkcyjnych często muszą wyróżniać się różnymi umiejętnościami i brać udział w przydatnych szkoleniach. Jedną z ważniejszych umiejętności, która pozwala na pracę magazyniera i determinuje wyższe zarobki jest obsługa wózków widłowych. Wózki takie służą do przewożenia palet z towarami. Dzięki ich wykorzystaniu szybciej i łatwiej można przetransportować dużą ilość produktów a pracownicy oszczędzają siły na ich wypakowywanie lub pakowanie.

Zanim pracownik będzie mógł podjąć pracę na wózku widłowym, musi odbyć stosowne szkolenie. Pracownicy hal i magazynów, którzy nie mają uprawnień do jeżdżenia pojazdami zakładowymi, zarabianą adekwatnie mniej, więc często chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Nic zatem dziwnego, że kurs na wózki widłowe UDT cieszy się ogromną popularnością. Kursy te różnią się między sobą ceną oraz czasem trwania, ponieważ jest to uzależnione od oferty ośrodków szkoleniowych. Zasadniczo kurs podstawowy trwa jeden bądź dwa dni, rzadko się zdarza, aby było potrzeba na jego odbycie więcej czasu.

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Ochotnicy, którzy chcą spróbować swoich sił, obsługując wózek, często zastanawiają się w pierwszej kolejności, ile kosztuje kurs na wózki widłowe. Cena kursu waha się od 200 do nawet 1000 zł w zależności od firmy, która taką naukę oferuje. Oczywiście pracownicy, którzy podejmą się ukończenia kursu mogą w większości przypadków liczyć na sfinansowanie szkolenia przez pracodawcę bądź zwrot kosztów uzyskany od pracodawcy w późniejszym czasie. Dużym przedsiębiorstwom zależy na wykwalifikowanej kadrze, więc często przeznaczają określone środki na ten cel. Wraz z teoretycznym kursem pracownikom zapewniane jest badanie psychotechniczne. Kurs kończy się uzyskaniem stosownego certyfikatu, który jest dokumentem uprawniającym do pracy na wózkach widłowych.

Podczas trwania szkolenia kursanci uczą się obsługi i budowy wózków jezdniowych podnośnikowych. Przechodzą również przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Z kolei praktyczna część szkolenia odbywa się w terenie, czyli na placu manewrowym, gdzie kursanci mogą pokazać swoje zdolności w zakresie kierowania pojazdem. Osoby posiadające prawo jazdy nie powinny mieć większych trudności z nauczeniem się manewrowania wózkiem widłowym, choć różni się to od techniki prowadzenia samochodu.

Operator węzła betoniarskiego

Jeśli ktoś zastanawia się, kim jest operator węzła betoniarskiego i czy jemu również potrzebne są umiejętności związane z prowadzeniem wózków widłowych, to odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Operator węzła betoniarskiego zajmuje się produkcją betonu oraz kontrolowaniem jego jakości. Od niego również wymaga się uprawnień na prowadzenie wózków widłowych i obsługę maszyn budowlanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ