Bon turystyczny – co należy wiedzieć na jego temat?

0
946
Bon turystyczny

Bon turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin wprowadzoną na skutek osłabienia rodzimej gospodarki przez pandemię koronawirusa. Jego wysokość to 500 zł. Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. Przy jego pomocy można opłacić różnego rodzaju usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne. Jak złożyć wniosek o bon turystyczny? Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje z nim związane, które ułatwią zaplanowanie rodzinnego wyjazdu.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Polski bon turystyczny – co zrobić, aby móc skorzystać z takiej formy wsparcia? Osoby uprawnione do jego otrzymania nie muszą wypełniać jakichkolwiek wniosków. Do aktywacji bonu wymagane jest jedynie założenie konta na stronie internetowej PUE ZUS. Co ważne, bony turystyczne nie są wymieniane na środki płatnicze. Pierwszy etap stanowi zalogowanie się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Następnie wybieramy zakładkę Ogólny, a później Polski bon turystyczny. Klikamy w Mój bon. Wówczas na ekranie wyświetli się informacja na temat przyznanych świadczeń. Klikamy w Aktywuj bon i wpisujemy numer telefonu oraz adres e-mail. Na ekranie pojawi się komunikat Aktywowano bon oraz kod obsługi płatności, który osoba uprawniona podawać będzie podczas realizowania płatności za pobyt w ramach bonu turystycznego.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny?

Wiemy już jak aktywować bon turystyczny. Gdzie można płacić polskim bonem turystycznym? Bon turystyczny lista znaleźć można znaleźć w Internecie. Turystyczny bon zrealizować można nie tylko w hotelach, pensjonatach lub gospodarstwie agroturystycznym. Z polskiego bonu turystycznego skorzystać można również w muzeach, parkach rozrywki, na basenach czy szlakach turystycznych.

Bon turystyczny – co jeszcze warto wiedzieć na jego temat?

Rodzicom dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Płacić bonem turystycznym można do 31 marca 2022 roku. Omawiane świadczenie obejmuje wyłącznie usługi hotelarskie lub imprezy odbywające się na terenie Polski. Zrealizować bon turystyczny mogą również osoby samotnie wychowujące dzieci, rodzice zastępczy oraz rodzice sprawujący opiekę naprzemiennie. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do momentu wyczerpania wysokości świadczenia. Jeżeli usługa hotelarska przekracza jego wartość, brakującą część można dopłacić gotówką, kartą lub przelewem. Usługa hotelarska czy impreza turystyczna, za które płatność ma być dokonana za pomocą bonu turystycznego mogą być realizowane wyłącznie na rzecz dziecka, na które został on przyznany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ