Błonnik witalny – jak działa?

0
1146

Błonnik jest bardzo ważnym składnikiem pokarmowym i nie powinniśmy bagatelizować jego roli w regulowaniu naszej przemiany materii. Coraz częściej słyszymy o jego zbawiennym działaniu na nasz układ pokarmowy i trzeba przyznać, sporo jest w tym prawdy. Jeśli cierpisz na nawracające zaparcia, zgagę lub masz podwyższony cholesterol, ten artykuł jest dla Ciebie.
Błonnik witalny – jak działa?
Błonnik witalny jest naturalnym suplementem, w którego skład może wchodzić jeden, albo kilka składników roślinnych. Nie ulega strawieniu w naszym przewodzie pokarmowym. Jego rola polega przede wszystkim na ułatwianiu procesów trawiennych oraz zmniejszaniu uczuciu głodu i ograniczaniu wchłaniania cukrów i tłuszczu. Błonnik witalny zazwyczaj składa się z nasion babki jajowate, babki płesznik oraz lnu. Wszystkie te składniki zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Surowce wykorzystywane do produkcji błonnika witalnego zawierają duże ilości śluzów, które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego, dając lekkie działanie przeczyszczające. Błonnik to surowce roślinne, które nie ulegają strawieniu. Działają jak szczotka, która łagodnie oczyszcza nasze jelita zapewniając ich prawidłowe funkcjonowanie. Spożywanie błonnika witalnego pomaga usuwać toksyny z organizmu, zmniejsza wchłanianie tłuszczów i cukrów, obniża ciśnienie krwi i pomaga zmniejszyć poziom cholesterolu.
Stosując błonnik witalny powinniśmy przestrzegać kilku zasad: na pewno nie można spożywać błonnika w formie nierozpuszczonej – grozi to zatkaniem jelit i bardzo przykrymi konsekwencjami. Nie zawsze mogą go stosować osoby z cukrzycą, wymaga to konsultacji z lekarzem. Raczej nie zaleca się podawania błonnika dzieciom, chyba że decyduje o tym lekarz.
Błonnik to nasz sprzymierzeniec w walce o dobrą figurę i zdrowy układ pokarmowy. Jego działanie jest potwierdzone w chronicznych zaparciach czy zespole jelita drażliwego. Działa łagodnie, nie powodując wzdęć, usprawnia pracę jelit, a zdrowe jelita to zmniejszone ryzyko zachorowania na raka czy hemoroidy.

http://www.bibise.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ